WordPress Host Domain Alımı.

0
4
Wordpress host domain alımı tekno-lobi.com
Wordpress host domain alımı tekno-lobi.com

wordpress host domain alımı


tekno-lobi.com adresini açarken yaptığım yolları detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum. Host domain ne kadar indirime uğrarsa uğrasın kur fiyatları yüzünden yüksek para çıkıyor algısı var ben ilk ay 80 tl sonrasında da 25 tl karşılığında güzel bir paket satın aldım size de anlatmak istedim.
Öncelikle www.guzel.net.tr adresine girelim sağ üst kısımda ki müşteri girişi kısmına girip yeni kayıt oluşturuyoruz. Burada blog sayfası açacaklar bireysel yada kurumsal seçeneği seçmeliler, geri kalan kısımlar detaylı ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra kaydımı tamamla butonuna tıklıyorsunuz. SMS ve mail onayından sonra müşteri paneli kısmından giriş yapıyoruz.
Şimdi gelelim işin para kısmına menülerde web hosting kısmına gelin burada wordpress hosting kısmından tıklayın. Karşınıza 3 tane seçenek çıktı. Bu seçenekler arasında en mantıklı olarak gördüğüm wp limitsiz (ben wp limitsiz aldım) tabiî ki sadece bir web sitesi veya blog açacak fazla büyümek değilde sadece kendi çevrenize local bir hizmet vermek istiyorsanız tercihleriniz bu yönde olmalı. WP limitsiz istediğiniz kadar alan adı barındırabilir, sınırsız trafik ve disk alanı veriyor. Bunların yanı sıra email, subdomain, mysql, ftp, parked domain limitsiz olarak veriyor bunları zaten diğer paketlerde veriyor. Ürünü sepete ekle dedikten sonra sizi yeni alan adı tescil etmeniz yada transfer etmeniz için yeni sayfaya atıyor burada yeni bir alan adı alığınız varsayarak ismi yazıp uygunluğu kontrol et diyoruz. Yeni sayfamız geldi burada ‘hizmet konfigürasyonu’ sayfasına attı. Burası bence biraz önemli aylık yada yıllık ödeme sistemini seçiyoruz (ben aylık olarak seçtim) Dedicated Ip özelliğini seçmek isteyenler +5 tl para ödeyerek satın alabilirler. Ek bilgiler kısmı sizin wordpress (wp) kısmına yani tekno-lobi.com/wp-admin kısmına girmeniz için gereken kullanıcı adı ve parola kısmı bunu mutlaka bir yere not ediniz.
Devam dedikten sonra size dns yönetimi ve who is gizliliği için 2 seçenek sorıyor ben ikisini de onayladım who is için 1,60 tl para ödemeniz gerekiyor. Sipariş özeti ve sepet kısmına geldiniz burada aldığınız ürünlerin isimleri ve ücretleriyle alakalı kısa bir bir bilgi veriyor eğer indirim kodunuz varsa burada giriş yapabilirsiniz. Ödeme kısmında bilgilerinizi göreceksiniz birde uyarı (Bilgilerinizin doğru girilmesi, hizmetinizi sorunsuz kullanabilmeniz için önemlidir. Özellikle alan adı alınırken hatalı girilen bilgiler, alan adının kullanılmamasına ve kaybedilmesine yol açacaktır.) Şeklinde olacaktır bunu dikkate almanızı öneririm. Peki bir kredi kartı veya hesap cüzdanı yani bankayla ilişkisi olmayan nasıl ödeme yapar (hem de en hızlı yoldan). Cevap paycell herhangi bir Turkcell mağazasına gidip paycell kartı alabilirsiniz. 2 dk’lik bir işlem bu kartla sadece bu sitede değil aliexpress’da bile faydalanabilirsiniz. Yani yurtiçi değil yurtdışında bile geçerli, fiyat farkı koymuyor.
Hayırlı olsun ürününüzü aldınız. Hesabım butonuna tıkladığınızda müşteri panel ana sayfa sekmesine tıklayın. 1 tane aktif ürün kısmını göreceksiniz. Tıklayın ve yeni sayfada Wp-limitsiz kısmında yönet butonu var. Ona da tıkladığınızda ürün panelinize ulaşabiliyorsunuz. Buradan bütün bilgi ve içeriklerinizi yönetiyorsunuz. WordPress’te teması nasıl yüklenir? Bu basit bir soru hemen anlatayım wordpress paneline giriş yapıyor (tekno-lobi.com/wp-admin bu benimki herkesin Web sitesinin sonuna /wp-admin yasası yeterli) burada karşımıza çıkan menüde görünüm kısmına giriyorsunuz karşınıza çıkan menüde temalar kısmına tıklamanız yeterli buradan bir tema seçebilirsiniz. Bu temalar hoşunuza gitmediyse internet aleminde milyon tane var. Ben tema vadisinin temaslarını tavsiye ediyorum ücretli ve ücretsiz seçenekleri var. Harika seo desteği ve Adsense desteği veriyor. Tema vadisinden indirdiğimiz tema nasıl yüklenir? Sayfanın üst sol kısmında tema “tema yükle” butonu var tıklıyoruz açılan pencereden dosya yükle kısmına basıp temamızı seçiyoruz o atlayıp yüklenmesini bekliyoruz. temavadisi.com adresinden yüklediğiniz temada direkt olarak seo ayarlarınızı yapabilirsiniz isterseniz eklentiler kısmından seo eklentisi ekleyebilirsiniz. Seo hakkında burada fazla konuşmama gerek yok linke tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz. Güzel hosting firmasında yapacaklarını adım adım göstermek istedim aşağıdaki görselleri inceleriken daha iyi anlayacağınızı umuyorum. Okuduğunuz ve ilginiz için teşekkür ederim kafanıza takılan birşey olursa sormaktan çekinmeyin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here