İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI KESİN (10 YENİ YÖNTEM)

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI KESİN (10 YENİ YÖNTEM)


Birzat deneyimleri para kazandığım için size de bahsetmek istediğim 10 tane yöntem var. İnternetten para kazanmanın 10 yolu başlıklı bu yazımda 10 fatklı tane yol çizeceğim, bu yollardan bir çoğu evden çıkmak uza bile gerek duymuyor. İnternetten takılmak gibi birşey. Herkes para kazanabilir, hatta planlı bir şekilde ilerlenirse; aylık 3ooo TL para kazanılabilir.
Hepsini bir görelim sonra tek tek hepsini açıklayacağım:

1- Yandex toloka

2- Bionluk

3- Blog Sayfaları Açmak

4- Letsgo

5- Forum Sitesi açmak

6- Instagram Sayfa Kasmak

7- Aliexpress Komisyonlu Kazanma

8- Amazon Mturk

9- Youtube

10- İçerik Üreticisi


1- YANDEX TOLOKA: bu uygulama da 3ooo TL ütopik bir para değil. Çok basit bir mantığa sahip, anket doldur, sınıflandırma yap, haritada belirli yerlerin fotoğrafını çekip bilgilendirme yapıyorsun.Şimdi gelelim bu işi nasıl yapacağımıza; öncelikle Yandex üyeliği açmanız Lazım, Yandex üyelik kısmını anlatmama gerek yok sanırım. Akıllı telefon için Yandex toloka uygulamasını indiriyoruz. Buraya kadar işin kolay kısmı, biraz da sıkıcı kısmından bahsetmek istiyorum. Bu kısımda birkaç test, anket ve sınıflandırma var. Çok küçük paralara bu kısmı yapıyorsunuz, Yandex burada size eğitim veriyor ve yanlışlarınızı gösteriyor. Yarım saat bile sürmeden bitiyor o yüzden moralinizi bozmayın ve yarım saat sabredin.İnternetten para kazanma konusu şimdi başlıyor test ve eğitim bitti. Şimdi asıl görevler geldi, başlarda ne kadar az kazanırsan kazanın ilk ay 500-600 TL para kazanma şansınız var özellikle büyük şehirlerde oturanlar için. Yandex toloka anketlerde fazla birşey beklemeyin en fazla aylık 100 TL para kazanabilir gibi hareket edin ki sürprizlerle karşılaşmayın. Uygulamada harita ikonu var tıkladığınızda harita üzerinden belirli işaretler ve para miktarları yazıyor. Burada bu mavi işaretlerin olduğu konumlara gidip mekanın resmini çekiyorsunuz, genelde 1 gün içerisinde onaylanır. Nasıl resim çekeceğinizi anlatan ve örneklerle gösteren küçük bir eğitiminde var oraya bakabilirsiniz. Biraz matematik yapalım. 0,50 cent’lik 20 tane iş yaptığınızı (ki bu 1 saatlik iştir.) düşünelim, hepsi onaylanırsa 10 dolar para kazanırsınız. Günümüzde dolar 5 TL den biraz fazla düz hesapla 50 TL gibi bir para yapar. Günde 50 TL aylık 1500 TL para demek sadece günde 1 saat çalışarak havadan gelen bir para tam zamanlı çalışırsanız 3000 TL ütopik bir para olarak gelmeyecek size, belkide az gelecek. Eğer aşağıdaki linkten üyelik açarsanız hem daha çok anket ve sınıflandırma görevleri alacaksınız.https://toloka.yandex.com.tr/promo?referralCode=HN5VODNN
Herkes bu işten güzel paralar kazanabilir. Bu işte size tek engel yine sizsiniz.

2- BİONLUK : Bu sistem biraz farklı bir sistem. Belirli meslek gruplarını burada bulabilirsiniz. Freelance iş yapabilecek gruplara hitap etmektedir. İnstagram fenomeni sayfasına reklam alabilir, yabancı dili olan birisi tercümanlık yapabilir, seo uzmanı olan birisi anahtar kelime seçebilir, grafik tasarımcı ihtiyaç duyduğunuz tasarımları yapabilir, after effect uzmanı size animasyonlar üretebilir, youtuber sizin reklamınızı yapabilir, yada benim gibi blog yazarları ürünler ve hizmetler hakkında blog yazıları hazırlayıp paylaşabilir. Gelelim bu sisteme üye olmaya bu yazımızı okuduğunuza göre internetten para kazanma için geldiniz. Freelance olarak göreceğim. Uygulamayı akıllı telefon indiriyoruz. Orada Facebook, Google yada mail ile giriş yap diyor ben mail ile giriş yapıcam. Bilgilerimi girdikten sonra onay maili geliyor onuda tamamlıyorum. Hesaba giriş yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurup onaylıyoruz. Panel kısmına gelip en altta freelancer ol kısmına tıklayıp hesabınızı doldurmaya başlıyorsunuz kolayca güzel bir yöntem.
3- Blog Sayfaları Açmak: bu konuda belginhanim.com adresinden bahsetmiştim yanın hepsini buraya tıklayarak bulabilirsiniz zaten tekno-lobi.com da bir blog sitesidir. Ama kısaca bahsetmek gerekirse blog sayfası açmak için öncelikle net bir fikriniz olmalı bu fikriniz insanları etkilemek ve bu blog sayfanıza çekmeli. Bir cümlede kolayca anlatmama rağmen kolay birşey değil tekno-lobi.com 2 kardeşin aylarca uğraşması ve didinmesi sayesinde bu noktalara gelmiştir. Birde blog sayfası açmak gerçekten çok kolay 15 dk süren bir işlem ama onu sonraki seviyelere taşımak gerçekten uğraş ve beceri isteyen bir süreç. Durmadan yeni yazılar yazmalı ve insanların dikkatini çekmelisiniz. Konuyu toparlamak gerekirse blog sayfası süreklilik içeren yeni konular ve dikkat çekici kopya olmayan içerik üretmeniz gereken bir platform. Bu sayede Adsense reklamları ve Affiliate reklamları ile güzel para kazanabilirsiniz.

4- Letsgo: çok basit bir mantığa sahip bir uygulama akıllı telefona indiriyorsunuz basit bir üyelik kısmı var bir el işi beceriniz varsa yada satacak ürünleriniz varsa buradan duyuruyorsun. Almak isteyen kullanıcılar mesaj atıp pazarlık yada şartları konuşuyorsunuz anlaştıklarını sonra buluşup ürünü veriyorsunuz, parayı alıyorsunuz.


5- Forum Sitesi açmak: internetten para kazanma yolları başlıklı blog yazısının en zahmetli ve en meşakkatli yoldur. Üye sayılarıyla orantılıdır. İçerik üretmeniz gerek yoktur. Üyeler kendi içeriklerini üretirler farklı insanlar farklı konular hakkında yorum yaparak. Seo kasma sıkıntınız da yoktur. Ama üye toplama konusuna gelince çok sıkıntılı ve uzun bir süreç. Bu konuda başarılı olursanız reklam gelirlerinin dibine vurursunuz. Para sayma makinesi almanız lazım, forum sayfasını bir çok yerine reklam koyabilirsiniz. Affiliate reklamlar cabası, sponsorlu içerikler VS aklınıza gelen her yerden para geliyor size bedavadan form sayfası açmanın yollarını kısaca anlatayım. Öncelikle moralinizi bozmak gibi olmasın ama biraz masraflı bir iştir, işin para kısmına gelmeden önce forum nedir? Forumu kimler neden kullanır? Sorularını cevaplamak lazım. En kısa tanımı paylaşım alanıdır sosyal medya Facebook Twitter gelmeden önce insanların takıldığı noktalarıidır. Forum sayfalarını bir şeyler yazmak ve insanları bilgilendirmek isteyenlerle, birşeyler öğrenmek istiyorum insanlar kullanır. Forum sayfası lisanslı ve lisanssız olmak üzere iki çeşittir lisanslı forum sayfaları panel konusunda biraz daha rahattır tema, yönetim, geliştirme konusunda daha çok sevene sunar ama lisanslı olan da lisanssız olanda aynı mantık üzerinden çalışır ayrıca lisanssız olan biraz daha ucuzdur. Kurulum cpanel yada filezilla üzerinden yapılabilir daha önce forum sayfası açmayanlar yada bu terimleri daha önce hiç duymayanlar youtube da 10 dk takılarak öğrenebilirler. Forum sayfası açmak meşakkatli bir yoldur ama başarısı harikadır sizde kendi kafanızda böyle bir yol seçerseniz yılmadan çalışıp bir gün istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Bedava forum sayfalarını tavsiye etmiyorum ama bu konu hakkında bilgi sahibi olmak veya bir nevi stat yapmak için mantıklı olur. Kesinlikle bedava forum sayfalarını tavsiye etmiyorum uzun zaman uğraşıp birşey kazanamayacağını anlayınca üzülme.


6- Instagram Sayfa Kasmak: bu sistemden daha fazla zaman harcamanın gerekiyor tekno-lobi.com un instagram adresinden görebilirsiniz. Profesyonel bir fotoğraf sanatçısıdır. Yüzbinlerce insan instagram da takip ediyor ve firmalarda bunun farkında size onunla konuşarak aldığım bilgileri aktarmak istiyorum yıllardır insanlara yaptıklarını anlatmak isteyen Anıl Zengin instagram hesabı üzerinden paylaşımlar yapıyor insan sayısı arttıkça firmalar onunla iletişime geçti sponsorluklarda bulundular. sadece firmaların da gönderilerini paylaşmasını istediler. Bu çok kolay bir durum gibi gözüksede Anıl Zengin yıllardır bu seviyeye gelmek için uğraşıyor. Yılların çabalamasının nimetlerini yiyor. Bazı blog sayfalarında instagram hesabı aç kısa bir zaman da milyon kişiye ulaştı hemen para kazan bu okadar kolay olan bir yol değil. Özellikle sıfırdan bireyler yapacak ve çevrenizde sizi yönlendirecek biri yoksa. Bu iş takip edeni takip ederim ile olacak birşey değil, size bir tavsiye verebilirim komik içerik üreten sayfalar açıp kısa zamanda daha çok kitleye ulaşabilirsiniz ama kısa bir zaman da olacak iş değil yine zamana ihtiyacınız var. İnstagram sayfasına sponsor bularak para kazanma olayını anlattık sırada instagram üzerinden ürün satışı bu elbise, butik, bujiteri VS ürünleri satarak para kazanma yöntemidir. Bana sorarsanız bu yol birincisine göre daha mantıklı milyon takipçi kazanmaya çalışmaya gerek kalmadan lokal bir bölgede satış yaparak daha güzel para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

7- Aliexpress Komisyonlu Kazanma: e-ticaret siteleri milyar dolarlık bir pazara hakimler devamlılığı sağlamak için bazı taktikler geliştiriyorlar bu bu tatiller her ne kadar ülkemizin yerli e-ticaret sitelerinde uygulanmazsa da aliexpress bu sistemi çok iyi uygulanıyor. Bunu bir örnekle daha iyi anlayacaksınız. Bir satıcı “benim 10 dolarlık ürünümü satarsan sana 2 dolar veririm” diyor. Bu düzgün bir çalışmayla güzel sonuçlar verecektir. Hiçbir ürün sahibi olmadan bir bir anlaşmaya imza atmadan depo yada mağaza kiralamadan satıcı ile alaycı arasında köprü kurarak para kazanıyorsun. Bence bu başlık altındaki en güzel ve kolay para kazanma yollarından biridir.

8- Amazon Mturk: bu konu bana ilginç bir konu olarak geliyor deneme rağmen kafamda bazı soru işaretleri kaldı biraz araştırdıktan sonra cevaplarımı buldum. Öncelikle bu sistem amazon tarafından ucuz yollu küçük bir muhasebe hatta muahsebecik desek daha doğru size fiş resimleri veriyor bu fişlerde hangi ürünler var, kaç para tutmuş ve vergisi ne kadar bunları kutucuklara yazıyorsunuz bütün iş bu kadar. Ne kadar kolay değil mi? Peki bu kadar kolay olan bir iş. Ne kadar kazandırır sorusunun cevabına internete bakarsınız binlerce dolar gibi saçma sapan cevaplar alırsınız tabii ki saçmalık, bence bu işten aylık en fazla 100-150 TL para kazanacağınızı düşünmeniz lazım. Burada internet alemi tamamen kafa karıştırıcı ve özendirici videolar, yazılar, fotoğraflarla dolu. Bir tanesi bu arabayı bu sistem sayesinde aldım diyor(bu arada araba Mercedes) bana kalırsa bu açıklamalar gerçekçi değil. Evet en kolay para kazanma yöntemi ama meblağlar o kadar az ki 0,01 cent gibi bu parayla 150 TL değerinde bir araba almak bana gerçekçi gelmiyor.

9- Youtube: Gelelim internetten para kazanma yolları başlıklı bu yazının en keyifli cool kısmına YouTube 1 yıl içerisinde youtube aleminde tanınan sokağa çıktığınızda sizinle fotoğraf çekilmek isteyen hatta fan sayfalarınızın açılacağı müthiş meslek. Bu işin bir zorluğu yok mu? Elbette sosyal medya üzerinden linç yiyebilirsiniz daha başlamadan bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Rakipleriniz sizi bitirmek isteyebilir. Göz önünde olmak hayranları getirdiği gibi antifan kasmanızıda sağlıyor. Buraya kadar geldiğinizde göre artık anlatmam lazım anlatmazsam olmaz. Youtube üzerinde aylık milyarlar kazanmak. Çok uzun bir yol ama aylık 300-500 TL arası para kazanmak çok daha kolay ve istikrarlı giderseniz. Bu para katlanarak artacaktır. Bu yüzden herkese mantıklı geliyor hatta bana bile mantıklı geliyor kardeşim bu konu hakkında bir proje hazırlıyor belkide siz bu yazımı okuduğunuzda youtube üzerinde bir yer edinmiş bile olabiliriz. Youtube fenomenleri bir yana biz fenomen olmak istemiyoruz. Size şu an nasıl birşeyler anlatmak ve size bilgi vermek amacımsa, youtube kanalında aynı mantık çerçevesinde ilerleyecek sadece biraz mizanpaj belki konu farkı olabilir ama vizyonumuz da değişiklik olmayacak. tekno-lobi.com çatısı altında olacağı için izleyeceğinizi düşünüyorum.

10- İçerik Üreticisi: bir çok Web sitesi, blog, sosyal içerik platformları gibi İnternet aleminin içerik üretmesi ve bunu tam zamanlı olarak profesyonel bir şekilde yapacak insanlar arıyor onedio buna güzel bir örnek olacaktır. Bu tarz bir iş arıyorsanız bence bir cv atmanız lazım. Onlar durumu değerlendirip duruma göre hareket edebilirler.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş