Blog Sayfasında Adsense ile Para Kazanma Yolları

BLOG SAYFASINDAN ADSENSE İLE PARA KAZANMA YOLLARI

tekno-lobi.com sayfasını açarken nelere dikkat ettiğimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu hususta nelere dikkat ettiğimi basit şeylerle nasıl seo kasarım ziyaretçi sayılarını arttırırken telif hakkına takılmadan nasıl görsel bulabilirim. ve hatta internetten daha fazla nasıl para kazanırım bunları konuşmak ve paylaşma istiyorum.

Bir blog Sayfasında nasıl açılır? Bunu kısaca anlatayım isterseniz blog Sayfasında nasıl açılır yazımı buradan okuyabilirsiniz. Ben güzel.net.tr adresinden aldığım için size de öyle anlatıncam. Mail adresi ile üyelik oluşturuyoruz WordPress hosting kısmına geliyoruz. Burada size uygun paketi seçiyoruz (ben wp – limitsiz paketini seçtim), alan adını belirleyip mesela ben belginhanim.com (yemek sitesi olarak yapacağım) alan adını aldım size daha rahat örnek vermek için bu alan adı üzerinden ilerleyeceğim. Paketinizin ödeme şeklini seçiyoruz. Paket bize otomatik olarak kurulu geliyor sadece tema seçmek ve yüklemek kalıyor. Burada tema seçiminizi dikkatli yapmanız lazım Adsense gelirleri bekliyorsanız tema Adsense için reklam alanları bakımından zengin ama fazla olmamalıdır. Seo desteği için uyumlu hızlı ve güvenli olmalıdır.

Yemek için blog sayfası oluşturduğunuz düşünelim. Yazılar fazla uzun olamaz, görsel fazla olacaktır. Seo burada cankurtaran görevi alır (her zaman öyledir ama neyse) yemek blog Sayfasında anahtar kelime olarak “yemek” kullanırsanız bu Seo başarılı olamaz çünkü herkes bunu kullanır. Sizin bir farkınız ve ayrımınız olmalıdır. belginhanim.com adresi Seo kasmak için iyi bir blog sayfası benim burada kullanıcım Seo anahtar kelimelerim “ev yemekleri, pratik yemek tarifleri, öğrenci evi yemekleri, yeni evlilerin yapabileceği ev yemekleri” hem internette daha aktif olurum hemde Seo ayarlarını daha etkin kullanarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilirim.

Blog sayfamızı açtık temamızı seçtik, Seo konusunda karar verdik. Şimdi içerik üretmeye gelelim belginhanim.com blog sayfası yemek üzerine olduğu için tarifler benzersiz ve marjinal olamaz herkes aynı malzemeleri kullanıyor yumurta yaparken makarna yazamazsın. Burada ilk önce yapmamız gereken tarif kısmını gereksiz kelimelerden kurtarmak olacaktır. Yazı baya azalacak ama küçük eklemeler yapabilirsiniz yumurtanın içine karabiber, tuz yanında bazı baharat türlerini eklerseniz nasıl olabileceğini anlatan bilgiler girin, yani burada yapmanız gereken tarifi yaptıktan sonra kendi fikirlerinizide paylaşın ve anahtar kelimeleri bu kısımda daha çok kullanmayı tercih edin. Emin olun kısa zamanda faydasını göreceksiniz.

Blog sayfasına yaptınız yemek fotoğraflarını çekip atmak istiyoruz ama fotoğraflarımız güzel değil beğenmiyorsunuz ve paylaşmak istemiyorsunuz. Aradığımız görsellerde telif hakkı konusunda sıkıntı yaşamak istemiyoruz veya istediğimiz görselleri bulamıyoruz. Ücretsiz stock görselleri en rahat ve kolaylıkla bulabileceğimiz web sitesi pixabay.com buradan görselleri referans göstererek ücretsiz olarak kullanabiliyoruz. Bu we sitesinin işinizi çözeceğini düşünüyorum çözmez ise internette “free image stock” yazarak böyle binlerce Web sitesi bulabilirsiniz.

Sosyal medya günümüzün olmazsa olmazlarından  bu zannettiğimiz kadar büyük bir problem değil hatta çok basit. İşin en zor kısmı blog sayfanız için sosyal medya hesabı açmanız gerekir bu işin zor kısmı. WordPress’te kısaca “wp” oluşturulan içerikleri otomatik olarak neredeyse tüm sosyal medya hesaplarında paylaştıracak wordpress “wp” eklentileri mevcut, onları kullanmanız organik görünürlüğümüzü artıracaktır. Buraya kısa bir not eklemek gerekirse blog sayfanızda kullandığınız anahtar kelimeleri sosyal medyada hashtag olarak kullanmanız iyi olacaktır.

Lead&CRM insanlara mail yolu ile ulaşmak. Blog sayfasına yerleştirilen Sumome benzeri lead toplama araçları ile 2.000 kişilik liste 10.000 kişiye kadar ücretsiz emailing yapan Mailchimp tarzı programların CRM altyapısını birleştirerek, takipçilere günlük/haftalık/aylık wordpress “wp” içerikleri otomatik emailing yapılabiliyor buda mail listenizi hemen hazırlayım insanlara blog sayfanıza çekmekte büyük katkı sağlıyor.

Gelelim en önemli konuya para kazanma yolları:

Google Adsense: bence en basit yolu yine wordpress “wp” hiç uğraşmadan yarım günde güzel bir şablon ve seo ayarı yapılabilir. 10-15 içerik girdikten sonra da hemen adsense’e başvurup hesap açabilirsin. Hemen başvuranlara sesleniyorum hiçbir kaybınız yok siz zaten sitenizi uygun bir şekilde oluşturduysan adsense size içerik üret ve daha sonra tekrar dene diyecektir. Vay efendim ben adsense başvurdum ne yaptım ben filan gibi triplere germeyelim adsense de size para kazandırdıkça para kazanan bir sitem olduğu için size para kazandırmak için elinden geleni yapar. Blog sayfasının ilgili yerlerine reklam kodlarını eklendiğinde otomatik reklamlar gösterilmeye başlanır bununla alakalı adsense yine yardımcı oluyor dediğim gibi PARA. İşin zor kısmına gelelim para kazanmaya başladığın zaman. Mesela aylık 1000 kişilik trafikten ortalama olursa maalesef aylık 5 – 20 TL getirisi olur. Bu yüzden yapmak problem değil devam ettirip ziyaretçilerin sürekli girmesini sağlamalısınız. İçeriklerini ve seo ayarlarınızı nasıl yapacağınızı anlattığım seo 1 ve seo 2 konu başlıklarını linklere tıklayarak bakabilir ve inceleyebilirsiniz katkısı olacağını düşünüyorum. Ben blog sayfamı ileriye dönük para kazanmak için yaptım para harcamadan da hayalimdeki noktaya yıllar sonra gelebilirim Adsense üzerinden gelen bütün paramı şimdilik reklama harcamaya karar verdim ve özellikle Facebook reklamlarını inceledim bu yazımı reklama koydum. Size de bunu kesinlikle tavsiye ederim ayda 100 TL para harcayarak inanılmaz geri dönüşler alıyorum. İlk ay 100 TL para harcadım ve 6 ay sonraki hedefime ulaştım. Bazen küçük ödemeler yaparak büyük paranın önünü açarsınız.

Affiliate Reklamlar: Bu konu bence blog yazarlarının ana para yollarından birisidir. Hatta en önemlilerinden birisi. Ceppen kalemleri yazımda da görebileceğiniz gibi burada bir ürün tanıtımı yapıyorum. Avantajları ve dezavantajları fiyat değerlendirmesi ve ben olsam kullanırmıyım tarzı birkaç sınıfta cevaplar vererek tüketici kısmını bilgilendiriyorum. Bu konular genel olarak reklam amaçlı olsada, ben bu yoldan para kazanmayı fazla etik bulmuyorum. – aranızdan bazıları “etik buluyorsun ama almışsın reklamı” diyecektir. Hayır para almadım sadece ürünleri hakkında yazı yazmak istediğimi söyledim. Ceppen firmasında sağolsun bir kaç tane numune gönderdi. – bu yazıyı da şu an okuduğunuz Blog Sayfasında Adsense ile Para Kazan yazınına eklemek ve örnek oluşturmak için yaptım. Dediğim gibi örnek bir yazıdır kesinlikle okumanızı istiyorum fikir sahibi olmanız ve işlerin nasıl döndüğünü anlamanız için. Peki bu firmalara nasıl ulaşabiliriz? En büyük soru işaretlerinden biri, yazımda da bahsettim Ceppen firmasına ben ulaştım mail yolu ile kısa ve açık bir şekilde ürün tanıtımı yapmak istediğimi söyledim onlarda kabul etti. Zaten belirli bir trafik kazandıktan sonra firmalar size mail atmaya başlayacaktır. Bende bu tarz mailler alıyorum ama etik bulamadığım için paylaşma taraftarı değilim.

Boomerang kesinlikle Türkiye’de ki blog sayfalarının hepsinin buraya üye olması lazım. boomerang hürriyet’in başlattığı bir hareket firmalarla blog sayfalarını birleştiriyor. tabi kendi mecrasında da sizi ön plana çıkararak daha fazla trafik (popülerlik) kazanmanızı sağlıyor. Genel mantığı bundan ibaret ben blog sayfası açtıktan 3 gün sonra boomerang sistemine üye oldum ve bana bronz üyelik verdiler. Üyelikler bronz, altın, platin şimdi bunları biraz inceleyelim.

Bronz üye
-sebepleri
    Yeni bir blog
    Tema sıkıntılı
    Seo sıkıntı
-yapabilecekleri
    Blog sayfasına boomerang logosu koyabilir
    Reklam teklifleri alamaz
    Yazar kafede yazıları paylaşılmaz

Altın üye
-Sebepleri
    Düz içerik
    Trafik sayısı artış olması
    Düzgün seo
-yapabilecekleri
    Blog sayfasına boomerang logosu koyabilir
    Reklam teklifi alabilir
    Yazar kafede yazıları paylaşamaz

Platin üye
-sebepleri
    Mükemmel seo
    Başarılı trafik
    Artan düzenli okur
    Yıllardır piyasada olması
-yapabilecekleri
    Blog sayfasına boomerang logosu koyabilir
    Reklam teklifi alabilir
    Yazar kafede yazılarını paylaşabilir.


Bence adsense den önce bunu yapmalısınız 3 gün içerisinde geri dönüş sağlıyorlar. Para Kazanmanın en iyi yöntemlerinden biri boomerang.


Size burada Blog Sayfasında Adsense ile Para Kazanma Yolları yazımda sadece Adsense ten bahsetmedim birden çok şey anlattım başta hostes domain alımından tema yüklemesi seo ayarlarından, yemek tarifleri anlatan belginhanim.com blog sayfasından, telif hakkı olmadan nasıl görsel bulacağınızdan, sosyal medya önemi, mail atma, affiliate reklamlardan ve sonunda boomerang sisteminden. Bunun en önemli sebebi bunlar sizin sitenize girdileri çoğaltır. Trafik artar, bunun için Facebook sayfamı reklam verdiğimi söyledim. Burada sadece bir blog sayfası açmak mesele değil anlattığınız veya yaptığınız işleri ne kadar özenerek ve severek yaparsanız. O iş o kadar güzel ve iyi olur. Buradan benim yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bizi sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz. Umarım yaptınız işler her zaman başarılı ve iyi olur. Bir blog sayfası açarsanız mutlaka mail atmanızı istiyorum karşılıklı Black link yapar ve beraber daha iletiler gidebiliriz…

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş