Gelecek Parmaklarınızın Ucunda!

Bu söz “GELECEK PARMAKLARINIZIN UCUNDA” kimi insanlar için boş, kimileri için ise dünyalar anlam ifade ediyor. Ben kişisel olarak ne anladığımdan bahsetmek istiyorum. Gelecekte parmak uçlarımızda denilince aklımıza gelen ilk ne oluyor? Telefonlar, bilgisayarlar, İnternet, televizyon ve çok daha fazlası peki 3 boyutlu yazıcılar veya robotlar hakkında düşüncelerimiz neler?

Uzay zaman dengesi hakkında ne düşünüyoruz? İnterneti sosyal medya için kullanan bir toplum olarak parmak uçlarımızda neler var? tekno-lobi.com bu yazısını okumak için bir kaç tık yapmanızı ele almak istiyorum fakat bu koskoca elektronik dağının içinde hangi yolları geçerek geldiniz bu yazıya?

Madde madde olmasa da en başta fikir olan bu web adresi (tekno-lobi.com) isim hakkı alınarak ilk adımı atmış oldu daha sonra internette alan kiralamak vardı bu kısımda yer altında,  yer üstünde, depolarda, veya birilerini evinde olan bilgisayarlarda yer kiralamak vardı. Bu işi de profesyonel şekilde hallettikten sonra kodsal dökümanlar sayfa düzeni gibi konular karşımıza çıktı. 2018 yılında olmanın avantajları var kodsal dökümandan çok nesnesel tasarım çağındayız fakat hala kod bilgisi olmadan kaliteli bir web adresi yapılması çok zor ve zahmetlidir. Artık sitemiz hazır ve halka arz edildi  tekno-lobi.com adresi girişleri başladı. Tüm işleri bitirdikten sonra web adresimize girince web adresinde içerik olmayacağı gibi girişte bulunmayacaktı normal olarak. Sıradaki iş ve en zor işlerden biri olan içerik oluşturma, sağlama ve temini başladı. Bu sırada WordPress , Google, Bumerang  gibi  firmalarla reklam alma analiz değerlendirme gibi iş ortaklığı yapılmayarak durum değerlendirmeleriyle web adresimizi daha ileri taşımalıyız.

Bu işi yıllardır yapan veya yeni başlayan kişi, kurum ve kuruluşlar yaptıkları çalışmalarla sizlere birkaç tık uzakta durarak gelmenizi bekliyor. Şimdi “birkaç tık” yaparak girdiğiniz bu web adresi nasıl açıldı ve neler yapıyor gibi temel sorularınız cevapladı. Bizler web sitemiz sayesinde bu yazımızda  siz okurlarımıza parmaklarınızın ucunda olanı anlattık. Asıl olarak biz bilgisayar uzmanlarıyız. Fakat bir sanayi ustasını düşünün veya bir çifçiyi düşünün geleceğe bıraktıklarını bir  düşünün bir çiftçi mahsulü iç piyasaya satarak işi büyütüp iç piyasayı tamamladıktan sonra dış pazara yönelerek işi yurt dışına taşırsa, instagram’da satış yapan bir butik dükkanı yıl içerisinde iki mağaza daha açarsa ve bir lokanta gelecek 10 yıl içerisinde bir lokanta zinciri kurarsa yaptıkları sonucunda geleceği değerlendirmiş olur. Bizler bu geleceğin taşlarını oturtmak için tuğlaları yerleştirebiliriz. Gelecek parmaklarımızın ucunda!

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş